نویسنده : تست تست | زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازار کریپتو چیست؟

بازار کریپتو یک بازار مخصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که شامل رمز ارزهای زیادی با قیمت های متفاوت می شود. در بازار کریپتو، سرمایه گذاران می توانند یک رمز ارز را انتخاب کنند و معاملات خود را انجام دهند. ارزهای دیجیتال به صورت رمزگذاری شده، امکان پرداخت آنلاین را بدون نیاز به واسطه فراهم می کنند. این دارایی های دیجیتالی را می توان به دو صورت به دست آورد:

1- استخراج به وسیله دستگاه های ماینر

2- خرید از صرافی های معتبر ارز دیجیتال

بازار کریپتو یک بازار غیر متمرکز است. به این معنا که سازمان های دولتی هیچ دخالتی در انتشار و حمایت آن ندارند. این مارکت در یک شبکه سراسری امن اجرا می شود و به کاربران اجازه می دهد از طریق صرافی ها نسبت به خرید و فروش رمز ارزهای مورد نظر اقدام کنند. معمولا برای ذخیره سازی این دارایی ها، به کیف پول های مخصوص نیاز است که به آن ها کیف پول کریپتوکارنسی گفته می شود.

معامله گران از طریق صرافی خود یا به صورت آنلاین می توانند نقشه بازار کریپتو را مشاهده کنند. این نقشه که با نام crypto heatmap شناخته می شود، می تواند نقدینگی بازار را به معامله گران نشان دهد و اینکه کدام ارزها معاملات بیشتری را به خود اختصاص داده اند. رنگ های سبز و قرمز در این نقشه به معنای روند صعودی یا نزولی رمز ارزها در بازه زمانی مشخص هستند